Home Page

Staffing Map

 

Name

Role

Responsibilities

 

Class

Bob Drew

Head Teacher

Assessment, Professional Development, Educational Visits, Deputy Safeguarding

 

Alex Dias

Deputy Head

Safeguarding, KS2 English (shared)

 

Dan Lea

Deputy Head

Foundation Stage Leader, Art (shared), FSM Champion, Gifted & Talented, Designated Teacher (LAC), KS1 English (shared)

 

Fatma Suleiman

Nursery Teacher

 

Nursery

Charlotte O’Reilly

Class teacher

PE and Sport (shared)

Reception - R

Louise Waters

Class teacher

Reception Leader, KS1 English (shared)

Reception - S

Ahdeelah Zubair

Class teacher

KS1 English (shared)

Reception - T

Krishikka Neville

Class teacher

KS1 English (shared)

Reception - U

Nikita Patel

Class teacher

Science (shared)

Year One – 1O

Seet Ying Fan

Class teacher

Year One Leader, Maths (shared)

Year One – 1W

Rianna Lee

Class teacher

NQT

Year One – 1V

Priya Narwall

Class teacher

Music (shared)

Year One – 1P

Jagdish Kahlon

Class teacher

Design and Technology

Year Two – 2L

Erica O’Driscoll

Class teacher

Year Two Leader, Maths (shared)

Year Two – 2M

Almumin Choudhury

Class teacher

PSHE, School Council

Year Two – 2N

Amy Yates

Class teacher

NQT

Year Two – 2X

Emily Ross

Class teacher

NQT

Year Three – 3J

Shabana Begum

Class teacher

Art

Year Three – 3K

Sarina Ahmed

Class teacher

Year Three Leader, Science (shared)

Year Three – 3L

Navpreet Kang

Class teacher

History

Year Four – 4C

Manisha Sharma

Class teacher

Year Four Leader, KS2 English (shared)

Year Four – 4D

Akhlaq Ahmad

Class teacher

Enterprise

Year Four – 4I

Fajar Ahmed

Class teacher

Music (shared)

Year Five – 5A

Jameel Nobeebaccus

Class teacher

RE

Year Five – 5B

Zahid Sadeeq

Class Teacher

Maths (shared)

Year Five – 5H

Seema Naeem

Class teacher

 

Year Six – 6E

Shabran Alam

Class teacher

Geography

Year Six – 6F

Scott Hession

Class teacher

Year Six Leader, KS2 English (shared)

Year Six – 6G

Lucy Seal

SENCO

 

 

Symma Razzak

Support teacher

EAL leader

 

Laura Ciobanu

Support teacher

MFL

 

Val Barker

Instructor

Computing (shared)

 

Bobby Bhatti

Instructor

ICT

 

Mel Cotton

Instructor

 

 

Maria Kalatta

Instructor

 

 

Riki Cross

Instructor

PE and Sport (shared)

 

Hannah Holmes

Instructor

 

 

Sab Sandhu

Instructor

 

 

Liz Yerosimou

School Direct Instructor

 

Melissa Sacco

School Direct Instructor

 

Fameeda Dawood currently on maternity leave

Nicole Moore currently on maternity leave

 

Business Team

 

Name

Role

 

Maureen Joseph

School Business Manager

Perminder Bhandal-Tratt

Finance Assistant

Tezin Salih

Finance Assistant

 

Perminder Bhandal-Tratt currently on maternity leave

 

 

Pastoral Support team

 

Name

Role

 

Sandra Jarrett

Parent Support Adviser

Nafisa Haider

Pupil Support Adviser

 

Office Team

 

Name

Role

 

Jo Heys

Data Manager

Rita Sonegra

Admissions Manager

Monica Willison

Office Admin Assistant

Claire Walsh

Office Admin Assistant

 

Practitioners

 

Name

Role

 

Laura Smith

Senior SEN Practitioner

Rita Patel

Early Years Practitioner

Nila Nandha

Early Years Practitioner

Kristyna Sekaninova

Early Years Practitioner

Coral Barnes

Early Years Practitioner

Ranjit Sidhu

Early Years Practitioner

Conor Miggan

Early Years Practitioner

Kathy Gillham

Practitioner

Tabassum Khokhar

Practitioner

Nadine English

Practitioner

Philippa Hassane

SEN Practitioner

Nadia Saleem

SEN Practitioner

Olga Skrzydlewska

SEN Practitioner

Neelam Bedia

SEN Practitioner

Meera Gallagher

SEN Practitioner

Shanta Ranavaya

SEN Practitioner

Bushra Zahra

SEN Practitioner

Yalini Kajenthra

SEN Practitioner

Aman Janjua

SEN Practitioner

Sunita Ahgun

SEN Practitioner

Upeksha Hathurusinghe

SEN Practitioner

Nahida Khalisadar

SEN Practitioner

Arosha Dissanayake

SEN Practitioner

Debbie Joy

SEN Practitioner

Hareem Najmi

SEN Practitioner

Harminder Mann

SEN Practitioner

Gurmeeet Gill

SEN Practitioner

Denise Taylor

Welfare Assistant

Nadire Mushtaq

Welfare Assistant

 

Midday Team

 

Name

Role

 

Upeksha Hathurusinghe

Midday Assistant

Eileen Marks

Midday Assistant

Samra Din

Midday Assistant

Mayarun Khan

Midday Assistant

Nafisa Haider

Midday Assistant

Sukhi Deol

Midday Assistant

Nahida Khalisadar

Midday Assistant

Diana Bruff

Midday Assistant

Nafisa Akuji

Midday Assistant

Nazzmun Nehar

Midday Assistant

Upeksha Hathurusinghe currently on maternity leave

 

 

Premises Team

 

Name

Role

 

Rudy L’Aimable

Site Manager

Savita Jethwa

Caretaker/cleaner

Meena Kaur

Caretaker

Jack Foley

Apprentice Caretaker

Pam Mattharu

Cleaner

Darshan Chagger

Cleaner

Sukhi Deol

Cleaner/Assistant caretaker